NOČNÍ KRÉM ARGAN & OPUNCIE S REFORCYLEM®, ANEB KDYŽ SE SNOUBÍ ŠPIČKOVÁ VĚDA A SÍLA PŘÍRODY

Nočním krém ARGAN & OPUNCIE je doslova nabitý účinnými složkami, které pleť vyživují a posilují. Kromě arganového a opunciového oleje, niacinamidu či francouzské patentované receptury LIFT Oléoactif® v něm najdete REFORCYL®.
 

Jde o švýcarskou patentovanou rostlinnou recepturu, která pomáhá regenerovat narušenou bariéru zralé pokožky, poskytuje jí výživu a má nezastupitelné místo v anti-aging kosmetice. REFORCYL® je vyrobený z výtažku gynostemy pětilisté, cistu šedavého, někdy označovaného jako skalní růže, a L-glutaminu.

Gynostema pětilistá z čeledi tykvovitých pochází z východní Asie a pro její léčivé vlastnosti se jí říká bylina nesmrtelnosti. Jde o adaptogen, tedy normalizuje téměř všechny fyziologické procesy v těle. V kosmetice má nenahraditelné místo. Aktivuje LXR (liver X receptory), čímž stimuluje syntézu epidermálních lipidů v keratinocytech. Prokazatelně zlepšuje hydrataci, pevnost a pružnost pokožky a viditelně redukuje hloubku vrásek v oblasti očí.

 

nocni krem_2

Cist šedavý je stálezelený keř pocházející z Turecka. V současnosti se vyskytuje v celém Středomoří. Cist je odedávna známý v lidovém léčitelství. Používá se drcená nadzemní část rostliny. Hlavními účinnými složkami jsou polyfenoly, které mají významné antioxidační účinky. Cist šedavý obsahuje i některé minerály, např. vápník, hořčík, zinek či železo. V kosmetice se cistu říká rostlina krásy. Extrakt z této rostliny neutralizuje reaktivní druhy kyslíku, čímž zlepšuje obranný systém zralé pokožky.

L-glutamin je neesenciální biogenní aminokyselina, nepostradatelná součást proteinů Najdete ho např. v ořechách a luštěninách. Kromě své úlohy jako součást proteinů má důležitou úlohu také při detoxikaci amoniaku a udržování dusíkové rovnováhy v organismu. V kosmetice plní funkci antioxidantupomáhá mírnit pigmentové skvrny a především zvyšuje produkci kolagenu. Účinně tak bojuje proti vráskám.

Princip fungování REFORCYLU:

reforcyl 1

 

REFORCYL® posiluje kožní bariéru (in vitro studie)

10 dobrovolnicím ve věku 46 – 58 let byl dvakrát denně na předloktí aplikován krém s 3% REFORCYLEM a krém s placebem. Doba sledování byla 28 dní. V den 0 a 28. den po aplikaci bylo stanoveno množství odchlípnutých korneocytů z kůže. Po 28 dnech došlo u dobrovolnic používajících krém s 3% reforcylem ve srovnání s krémem bez aktivní složky ke snížení odchlipování korneocytů. REFORCYL® tedy prokazatelně zvyšuje množství kožních lipidů aktivací LXR a posiluje kožní bariéru.

reforcyl2

 

REFORCYL® vyhlazuje vrásky v oblasti očí (in vivo studie)

U 20 dobrovolnic ve věku 50 – 70 let, kterým byl po dobu 28 dní dvakrát denně aplikován gel s 3% REFORCYLEM®, byla změřena hloubka vrásek v oblasti očí. Hloubka vrásek se po 14 dnech snížila o 9 % a po 28 dnech 14 %.

reforcyl3

 

REFORCYL® zvyšuje hydrataci kůže (in vivo studie)

20 testovaným ženám ve věku 50 – 70 let byl po dobu 28 dní dvakrát denně aplikován vodný roztok s 0% (placebo), 1%, 3% a 5% REFORCYLEM®. Aplikace 5% REFORCYLU® vede ke zvýšení hydratace pokožky až o 32 % po 28 dnech.

reforcyl4

Zpět do obchodu