Encyklopedie

Je vám zkratka INCI na kosmetických přípravcích cizí a ztrácíte se v záhadných názvech jednotlivých složek na etiketách kosmetických produktů? U nás se dozvíte, co se za jejich názvy skutečně skrývá, jaké mají námi používané látky vlastnosti a účinky. Téměř všechny složky používané v kosmetice Ego Harmony jsou čistě přírodního původu. Navíc s výjimkou včelího vosku nepoužíváme složky živočišné.

 

Dělení použitých složek:

Přírodní složky

Jak již název napovídá, jde o složky přírodě vlastní, tedy ty, které se v přírodě přirozeně vyskytují. Díky jejich správnému výběru a kombinaci je přírodní kosmetika Ego Harmony velice účinná. Další výhodou přírodních složek je, že nezatěžují životní prostředí. Všechny přírodní látky jsou biologicky odbouratelné.

Deriváty přírodních složek

Ačkoliv by se mohlo zdát, že nejde o přírodní složky, opak je pravdou. Jde o složky, které mají čistě přírodní původ. Tyto látky nejsou umělé nebo, lidově řečeno, chemické. Jde o přírodní ingredience, jejichž složení je pozměněno nebo redukováno za pomoci jiných, zcela přírodních, látek. Jsou přirozenými procesy upraveny, aby zejména zvýšily komfort při používání kosmetiky, např. prodlužují její trvanlivost, bojují proti kvasinkám a plísním nebo podporují účinnost dalších složek. Navíc všechny námi použité deriváty jsou povoleny v certifikované přírodní kosmetice.

 

Abecední řazení

A - M     N - Z

 

CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek.