Novinky

Umístili jsme se v rámci ESG ratingu 2023 v TOP10 malých a středních firem

Ti, kteří nás již znají, vědí, že se při naší činnosti snažíme o ekologický a transparentní přístup. 🌿🌍 Proto je nám velkou ctí i závazkem do budoucna, že nás Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci se studijním programem CEMS na Vysoké škole ekonomické zařadily v letošním ročníku mezi TOP10 malých a středních podniků v rámci ESG ratingu ČR.

 

Koncept ESG byl poprvé představen v roce 2005 a postupně se stal celosvětovým fenoménem. ESG je chápáno jako jeden z hlavních pilířů udržitelnosti. Správa společnosti včetně environmentálních a sociálních aspektů je přístupem k hodnocení celkové výkonnosti společnosti, který přesahuje finanční hledisko. Kritéria ESG se skládají ze standardů ve třech oblastech:

✅ Přístup společnosti ke snížení negativního dopadu jejích činností na přírodu a životní prostředí.

✅ Odpovědný přístup firmy ke společnosti.

✅Způsob odpovědného řízení společnosti, transparentní komunikace daného byznys modelu.

ESG reporting bude povinný pro vybrané velké společnosti od roku 2025 a od roku 2027 bude povinný i pro některé střední. Jakožto malé rodinné firmy se nás tato povinnost netýká. Přesto jsme se rozhodli zapojit se, protože témata ESG jsou pro nás důležitá.

Více o tom, co ESG rating obnáší se dozvíte na stránkách Asociace společenské odpovědnosti.

 

EGO HARMONY_ESG_Rating_diplom_2023

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO, KRÉM NA RUCE ZABODOVAL
Odborná porota v Londýně udělila krému na ruce ARGAN & OPUNCIE zlatou medaili na světové soutěži Global Green Beauty Awards 2023 v kategorii Best Vegan Hand Product, tedy v kategorií přípravků určených pro péči o ruce.
 

2021, 2022  a 2023. To jsou roky, kdy některý z našich přípravků získal zlatou medaili na světové soutěži přírodní kosmetiky Global Green Beauty Awards. Spolu s jednou stříbrnou a jednou bronzovou medailí jich přípravky Ego Harmony posbíraly již pět.

Květen15

Soutěž je určena pouze kosmetickým přípravkům, které splňují přísná kritéria. Vítěze vybrala porota 6 expertů na krásu podle dvou faktorů: Jednak porotkyně samotné produkty několik měsíců testovaly samy na sobě. Druhým kritériem bylo to, jak jsou jednotlivé produkty „zelené a čisté“, tedy zda jsou použité složky skutečně přírodní, ekologické a udržitelné.

V krátkém komentáři porota shrnula hodnocení krému na ruce takto: „We love the lovely aroma of this product and how silky soft hands are left." To by se dalo přeložit takto: „Milujeme krásné aroma tohoto přípravku a hedvábně jemné ruce, které zanechává."

Květen5

2 položek celkem
Zpět do obchodu