UPLYNULÝ ROK BYL STEJNÝ JAKO TEN PŘEDLOŇSKÝ: NAHORU, DOLŮ

Některých cílů, které jsme si stanovili, jsme v roce 2022 dosáhli, a některé se nám naplnit nepovedlo. Byl to pestrý rok. Z firemního pohledu jej hodnotíme kladně. Z lidského úhlu pohledu však nikoliv.
 

Asi jsem nebyl jediný, kdo doufal, že rok 2022 bude po letech pandemie klidnější. Bohužel již události konce roku 2021 napovídaly, že se schyluje k pravému opaku. Nechci se pouštět do podrobného hodnocení, natož analýzy světového dění. Musím však říct, že je mi velice líto toho, co se ve světě i u nás doma děje. Přijde mi, že se místo vstřícnosti a přátelství šíří arogance a nenávist.

 

Co se povedlo

Uplynulý rok byl pro nás v Ego Harmony opět velmi pestrý. Je to dáno nejen dobou, ale i tím, že jsme stále ještě na začátku. No, možná na konci samotného začátku. Jsem rád, že se nám i přes obecný pokles e-commerce podařilo růst. Každý měsíc jsme meziročně povyrostli o desítky procent.

V roce 2022 jsme měli v plánu uvést na trh tři nové přípravky: krém na ruce, pleťové tonikum a pleťové sérum. Uspěli jsme ze 100 %. Ale trošku jinak, než jsme zamýšleli. Na jaře jsme uvedli na trh oční sérum. To však bylo v plánu již na podzim roku 2021. Čekání stálo za to. Sérum se povedlo.

Na podzim jsme představili krém na ruce a tonikum z řady ARGAN & OPUNCIE. Hlavně krém na ruce se rychle stal velice oblíbeným přípravkem. Upřímně a s kapkou sebevědomí říkám: Nedivím se. Je skutečně vyladěný a kombinuje ty nejúčinnější složky, které svět přírodní kosmetiky nabízí. A ta vůně: zelený čaj s opuncií… I proto jsme se rozhodli poslat ho do světových soutěží pro rok 2023. Držte nám palce!

Vývoj pleťového séra jsme museli odložit. Ale nebojte, již na něm tvrdě pracujeme. Věřím, že ho v průběhu roku 2023 budeme moct představit. Současně jsme se pustili do vývoje přípravku, který bude poprvé určen mužům. Více zatím prozrazovat nebudeme.

 

Noční krém zabodoval

Noční krém představuje spojení toho nejlepšího z přírody a moderní vědy: arganový a opunciový olej, vitaminy B3, C a E, koenzym Q10, skalní růže, gynostema pětilistá, světlice barvířská, kozinec blanitý, plamatka zelená a další složky, které dohromady daly vzniknout jedinečnému anti-aging nočnímu krému. A ocenily to také odborné poroty. Nejprve ho v rámci největší světové soutěže přírodní kosmetiky Pure Beauty Global Awards 2022 porota zařadila do TOP10 v kategorii Best New Anti-aging Product. V létě pak na Global Green Beauty Awards získal bronzovou medaili v kategorii Best Cruelty Free Beauty Product oceňující výrobky, které nejen že nejsou testovány na zvířatech, ale ani žádná z jejich složek takto není testována. K našemu milému překvapení navíc obdržel zlatou medaili v kategorii Best Vegan Anti-aging Product. Jde tedy o nejlepší veganský kosmetický přípravek určený k boji proti stárnutí pleti.

Ve světě se neztratila ani odličovací pěna. Na Pure Beauty Global Awards se probojovala do TOP10 v kategorii Best New Cleanser. Porota ocenila nejen její účinnost, ale i šetrné přírodní složení. Konvenční, chcete-li umělé složky, jsme nahradili těmi přírodními: mydlicí lékařskou, vilínem viržinským, panthenolem (vitamin B5) a přírodními tenzidy získávanými z kokosového a mandlového oleje.

 

Opět se nám věnovaly úřady

V srpnu jsme byli vyzváni krajskou hygienickou stanicí, abychom se podrobili další kontrole. Tentokrát podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, a podle zákona č. 477/2001 Sb., o obalech a o změně některých zákonů. Jde o úplně nový druh kontroly zavedený v roce 2022. Byli jsme tak mezi prvními.

Účelem kontroly je prevence vzniku obalových odpadů a snižování toxicity obalového odpadu, aby se zabránilo používání škodlivých těžkých kovů v obalech a tím se zajistilo, že takové látky nebudou uvolňovány do životního prostředí. A verdikt? Kontrolní zjištění dokládají, že obaly a obalové prostředky na trh uváděných kosmetických přípravků zn. Ego Harmony jsou v souladu s § 3 odst. 1 a § 4 odst. 1 písm. b) zákona č. 477/2001 Sb. a vyhovují legislativním požadavkům na prevenci snižováním zdrojů a přítomnost vybraných těžkých kovů nepřesahuje limitní hodnotu 100 mikrogramů/g. Kontrolovaná osoba plní povinnosti § 3 odst. 1 a § 4 odst. 1 písm. b) tohoto zákona.

 

Znovu jsme se snažili pomáhat

Slíbili jsme, že budeme pomáhat. Vím, že naše pomoc zatím není velká. A možná ani v budoucnu nedokážeme pomáhat tolik, jak bych si přál. Ale věřím, že i díky vaší dosavadní přízni budeme moci naši pomoc každoročně zvětšovat.

Věnovali jsme přípravky do dobročinné aukce spolku TLAPRO z.s., dříve známého jako Pomáháme útulkům z.s. Spolek pomáhá opuštěným zvířatům a jen za poslední rok poskytl pomoc za více než půl milionu korun. Projektu můžete pomoci na stránce https://tlapro.cz/.

Produkty jsme věnovali i skupině Mám ❤️ pomáhám, která ve spolupráci s Nadačním fondem Patříme k sobě Oli získává prostřednictvím dobročinných aukcí finance na pořízení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek pro handicapované.

Třetí podpora putovala sestřičkám a maminkám. Prostřednictvím Nadačního fondu Kapka naděje jsme jim věnovali 140 očních sér jako malé předvánoční poděkování za péči, kterou každý den věnují dětem. Pokud byste se chtěli zapojit do pomoci prostřednictvím Kapky naděje, informace najdete na stránkách fondu: https://www.kapkanadeje.cz/.

Za tým Ego Harmony vám všem v novém roce přeji především štěstí, zdraví, abyste dosáhli všech cílů, které si stanovíte, a abyste kolem sebe potkávali více toho dobrého.

 

Se srdečným pozdravem

František Vorel

pf 2023 (768 × 543 px)

Zpět do obchodu