KDY ZAČÍT S ANTI-AGING PÉČÍ

Ze všech stran na nás vyskakuje slovo anti-aging. Z reklam by člověk nabyl dojmu, že produkty s tímto „magickým“ slůvkem nás mávnutím proutku omladí alespoň o 10 let. Bohužel tomu tak není. Pokud je ale anti-age péče správná, pak skutečně může výrazně zpomalit nástup vrásek.

 

Anti-age není jen pro dámy v letech

První projevy stáří ve formě menších vrásek, zhoršující se kvality nehtů či vlasů se mohou objevit ještě před třicítkou. Je to způsobeno přirozeným úbytkem kolagenu v kůži, respektive jeho snižující se produkcí. Ve čtyřiceti letech je produkce kolagenu, který je zastoupen v obnovujících se kožních buňkách a díky němuž je naše pleť elastická, na 60 %. V šedesáti letech už pak jen na 20 %.

Začít s anti-age péčí přitom není nikdy pozdě. Pokud ale chcete mít jistotu, že bude zpomalení stárnutí pleti co nejvýraznější, začněte s ní ještě před tím, než oslavíte třetí kulatiny.

 

Bez vody a hydratace se neobejdete

Voda je pro život, alespoň ten pozemský, nepostradatelná. Buňky v našem těle se prostě neobjedou bez jejího dostatku. Dehydratované buňky totiž rychle umírají. To samé platí i pro pleť. S postupujícím věkem vody v kůži ubývá, pleť kvůli postupnému vysušování ztrácí pružnost.

Kromě dodržování pitného režimu, správné stravy, dostatku pohybu a spánku je vhodné pleť hydratovat i zvnějšku. Tedy pomocí krémů, které nejsou příliš mastné a dokáží se do kůže skutečně vstřebat i se všemi živinami.

I kůže potřebuje vyživovat

S postupujícím věkem klesá schopnost kůže vyživovat se a regenerovat. Kvůli tomu více reaguje na negativní vnější vlivy, stres i změny hladiny hormonů. Je proto důležité jí potřebné živiny dodat.

Mezi ty zásadní patří antioxidanty bohaté na vitaminy C a E, betakaroten, ze kterého vzniká vitamin A, minerály a mastné omega kyseliny. Tyto blahodárné složky podporují tvorbu zmíněného kolagenu, čímž bojují proti všem projevům stárnutí pleti.

Peeling pomůže v každém věku

V anti-aging péči je důležité nezapomínat na obrušování vnější vrstvy odumřelých kožních buněk. To pomáhá rychlejší produkci nových, mladých buněk. Díky tomu je pleť jemnější, hladší a pružnější.

Mladá bezproblémová pleť se obnovuje poměrně rychle, takže je vhodné peelingy či exfolianty používat i jednou týdně. Ženy s citlivou či suchou pokožkou a ženy v pokročilejším věku by měly tyto produkty používat střídměji, maximálně jednou či dvakrát měsíčně, aby nepoškozovaly pomaleji se obnovující nové buňky. Pro péči o obličej vždy volte jemnější peelingy než na zbytek těla.

Chraňte pleť před sluncem

Téměř každá žena touží po krásné opálené pleti. Oblíbené slunění ale stárnutí kůže značně urychluje. Ačkoliv platí, že mladá pleť si s negativními vlivy slunečního záření poradí lépe, je vhodné kůži chránit vždy, a to bez ohledu na věk. Používejte proto při opalování ochranné prostředky, hlavně přípravky s širokospektrálním ochranným faktorem SFP alespoň 15.

 

Být stále mladá je přáním snad každé ženy. Věk zatím současná věda zastavit nedokáže, ale některé projevy stárnutí lze zmírnit i bez plastického chirurga. Stačí se řídit našimi tipy.

Zpět do obchodu