7 DŮVODŮ, PROČ DOPŘÁT KOFEIN I SVÉ PLETI

Turecká káva, espresso, mokka, cappuccino, latte… Mnozí z nás si vůbec nedovedou představit den bez voňavé kávy. Její nejdůležitější součástí je kofein, nejpoužívanější životabudič a druhá neprodávanější komodita na světě (premiantem je bohužel ropa). Jeho účinky jsou známy již po staletí.
 

Lahodná káva má blahodárné účinky nejen na naši mysl. Kofein, rostlinný alkaloid izolovaný ze zrnek kávy nebo lístků čajovníků, v ní obsažený má přímo zázračné účinky i na naši pleť a vlasy. Podívejme se na 7 z nich. 

 

Depositphotos_21563931_S

1. Jde o silný antioxidant. Kofein chrání pleť, zachycuje volné radikály.

2. Stimuluje tvorbu kolagenu, čímž pomáhá tvorbě nových kožních buněk. Zpomaluje tedy stárnutí pleti.

3. Zlepšuje prokrvení a cirkulaci krve. Tím nejen zlepšuje pevnost a pružnost pleti, ale snižuje i viditelnost jizev, projevy celulitidy a strií.

4. Správné prokrvení pokožky také pomáhá snižovat známky únavy v obličeji. Stimuluje mobilizaci mastných kyselin v podkoží, odvodňuje a tím pomáhá zmírňovat otoky a tmavé kruhy pod očima. Pleť je viditelně jasnější a zdravější.

5. Díky silným protizánětlivým vlastnostem účinky kofeinu uvítají i ženy, které trápí akné.

6. Pomáhá všem, které trápí vypadávání vlasů. Kofein totiž stimuluje jejich zdravý růst a pomáhá regenerovat pokožku hlavy.

7. Kofein je v kosmetice považován jako zcela bezpečná složka, která nevyvolává alergické reakce.

Depositphotos_133219494_S

Dopřejte si nejen lahodnou kávu, ale i naše vyladěné oční sérum ARGAN & OPUNCIE. Kromě arganového, opunciového, jojobového oleje, vitaminů a švýcarské patentované receptury proti vráskám v něm najdete i kofein.

Zpět do obchodu