SEDM DŮVODŮ, PROČ VAŠÍ PLETI DOPŘÁT ARGANOVÝ OLEJ

Arganový olej se získává lisováním jader plodů argánie trnité rostoucí v Maroku. Je důležité, aby olej byl lisovaný zastudena. Tím si zachovává všechny vlastnosti nepostradatelné při péči o vaši pleť. Říká se mu marocké či tekuté zlato. Nutno přiznat, že zcela právem. A v čem tkví jeho výhody?

Hydratuje pleť do hloubky

Arganový olej se funguje jako účinný zvlhčovač pokožky. Pleť hydratuje do hloubky a zjemňuje ji. Marocké zlato je bohaté zejména na vitamín E a mastné kyseliny (kyselina olejová, linoleová, palmitová a stearová, tedy omega 3 a omega 6). Tyto látky hrají významnou roli při hydrataci a obnově buněk. Vitamin E je účinný antioxidant, který chrání buněčné membrány před jejich poškozením. Arganový olej proto pleti dodává sílu a navrací ji pevnost.

Bojuje proti vráskám

Arganový olej nejen účinně hydratuje, ale díky výše popsanému složení významně pomáhá redukovat vrásky. Obnovuje pružnost a zanechává pokožku jemnější a měkčí. To také potvrzují mnohé odborné studie, publikované např. v Clinical Interventions of Aging. Arganový olej pomáhá v pokožce obnovovat kolagen, jehož postupné snižování v průběhu života vede k tvorbě vrásek.

Vyživuje suchou a podrážděnou pokožku

Pro lidi bojující se suchou pletí, stejně jako s ekzémy či lupenkou, je arganový olej účinným spojencem. Vitamín E a mastné kyseliny obsažené v arganovém oleji jsou výborné pro ošetření takto poškozené pokožky. Zejména kyselina olejová a linoleová snižují podráždění pleti.

Zmírňuje a předchází akné

Mnoho olejů a zvlhčovačů může zhoršovat stav pokožky postižené akné. Arganový olej má hojivé vlastnosti a je nekomedogenní. Ucpávání pórů často vede k opakujícímu se akné. Látky používané v kosmetice jsou mimo jiné hodnoceny i podle jejich tendence ucpávat póry, a to na škále od 0 (neucpávají póry) do 5 (velmi komedogenní – ucpávají póry). A právě arganový olej má hodnocení 0. V neposlední řadě reguluje tvorbu kožního mazu, jehož nadprodukce je také jednou z příčin akné.

 

Pomáhá chránit a hojit

Arganový olej je prospěšný při hojení pokožky, která je podrážděná, popraskaná, popálená nebo jinak poškozená. Kyseliny a vitamin E obsažené v marockém zlatě mají protizánětlivé a antiseptické účinky. Tyto látky také zmírňují zarudnutí kůže.

Pomáhá v těhotenství proti striím

Podobným mechanismem, jako arganový olej pomáhá v boji proti vráskám, funguje i proti striím. Proto jej ocení také ženy v těhotenství. Arganový olej zvyšuje elasticitu pokožky díky vysokému obsahu vitamínu E. Aby se vzniku striím zabránilo co nejvíc, je vhodné arganový olej používat již od začátku těhotenství.

Kamarádí se se všemi typy pleti

Ač se to nemusí zdát logické, arganový olej je vhodný pro péči o všechny typy pleti. Suché pokožce dodává potřebnou hydrataci. Naopak u mastné pleti zmírní produkci kožního mazu. Pro své výrazné anti-aging vlastnosti je ideální i pro zralou pleť. Arganový olej je navíc nealergenní, antiseptický a nemastný. Díky vysokému obsahu antioxidantů jej ocení i ženy se sklony k akné, s lupenkou nebo s ekzémy.

Zpět do obchodu